Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítěz celostátního festivalu barevného volejbalu v Českých Budějovicích - Aleš Novák

Že vám toto jméno nic neříká? My jsme taky do neděle netušili kdo to je. Ale popořadě.

Ze tří kvalifikačních turnajů postoupili naši kluci ve čtyřech kategoriích na celostátní festival do Budějovic. Organizátoři poslali perfektní propozice, takže od pátečního večera vše fungovalo bezvadně. Ubytování na intru, v sobotu ráno v pohodě zvládly příjemné dámy prezentaci družstev, rozpisy s časovým harmonogramem připravené. Pohotový moderátor odstartoval turnaj, co do počtu účastníků zřejmě rekordní, přesně na čas a pak už to jelo jako po másle. Mimochodem jsme se shodli, že jídlo bylo zatím nejlepší ze všech festivalů.

Po odehrání základních skupin jsme byli vyzváni ať zkontrolujeme tabulky, protože druhý den už se s případným omylem nebude dát nic dělat. Kontrolovat jsme to ani moc nemuseli, protože naši chlapci, kteří jezdí na turnaje pravidelně si stav hlídali sami.

Bilance po prvním dnu? V červených 1. a 4. flek, v oranžových 2. a 5. flek a ve žlutých 1. a 2. flek. Spokojenost samozřejmě veliká. Kluci brnkli domů a hrdě hlásili kam postoupili. Všichni jsme totiž očekávali, že když něco léta funguje dobře a v Karlových Varech se hrálo stejným systémem, zůstane to i nadále.

V tento moment se ovšem rozhodl zviditelnit pan Aleš Novák - zástupce volejbalového svazu. Ze sobotního turnaje udělal pouze akci na rozehrání a pak podle klíče, který zná jen on sám, vybral skupiny na neděli. Logiku jsme v tom nenašli, stejně jako netušíme, proč se rozhodl zpětně změnit zavedený, vyzkoušený a všem vyhovující systém turnaje.

Na moji otázku co ho k tomu vedlo jsem dostal tuto odpověď. :"Dětem je úplně jedno jak hrají nebo jaký je výsledek nebo kolikátí jsou. Oni si chtějí pouze hrát a umístění je nezajímá. O umístění chcete hrát jenom vy a být mistry vesmíru!"  

Za 30 let, co dělám jako dobrovolný trenér s dětmi jsem větší blbost neslyšel. Pak ještě pravil. že jsme jediní, kterým se to nelíbí a odkvačil. Trošku se spletl, množina nespokojených postupně narůstala poté, co trenéři shlédli tímto odborníkem na dětskou duši vytvořené tabulky.

Pokud bych si osvojil filosofii pana Nováka mohli bychom se vyprdnout na trénink HČJ protože dětem je přece jedno jak dopadnou, hlavně že si hrají. (Platí i pro modré - 13 leté puberťáky). Nebo po příjezdu z turnaje by otázka rodičů nebyla:" Jak jste dopadli" ale "Jak bylo?" - "Bezva turnaj, hráli a nepršelo...."

Vztah Novák (svaz) - dobrovolní trenéři dokumentuje rozhovor zmíněného se starším mužem v tmavém adidas tričku, u kterého našel zastání po té co vyslechl námitky další skupiny. Tento dobrák mu totiž udělil radu: "Ser na ně, normálně je ignoruj!" odpověď : Dyť já na ně taky seru!"

My jsme vlastně jeli 240 kiláků do Budějovic a odehráli dva turnaje. První bez vyhodnocení, druhý o medaile (Proč, když je to těm dětem jedno?)

Není, ti co je získali je měli celou cestu na krku. Ti co byli na bedně v sobotu obrečeli, že nemají nic. Mimochodem pan Novák slíbil, že se dětem osobně omluví...no u nás nebyl.

Bohužel nabývám dojmu, že celý festival se pořádá hlavně kvůli hromadné fotografii a ostatní je jaksi navíc.

Děkuji klukům i trenérům za celý víkend. Kluky je třeba pochválit, protože odehráli za dva dny 14 zápasů na přímém slunci, taky mně usnuli v autě ještě před opuštěním Budějek.

Příští týden jsou u nás plavecké závody dětí. Klasika - rozplavby, semifinále, finále. Zkusím novinku. Po rozplavbách výsledky nezveřejním, děti je přece nechtějí vědět, pak udělám nové rozplavby...a pak se radši zamknu v kanclu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář